Na sajtovima www.holograms.co.uk i www.portraits.co.uk je moguće videti fotografiju holografskog portreta same Kraljice ali i drugih ličnosti, kao što je jedan od pionira računarstva Ser Clive Sinclair. Firma koristi dve tehnike: impulsnu i stereografsku. Kod impulsne holografije portret se snima tako što se vrši osvetljavanje impulsnim laserom (koji emituje kratkotrajni - nanosekundni - bljesak svetlosti). Stereogram podrazumeva da se portret snima posredno, filmskom kamerom koja se kreće oko čoveka čiji se portret snima. Potom se na osnovu ovog filma snima kompozitni hologram.
Firma Spatial Imaging poseduje sestrinsku firmu Spatial Imaging Technology (skraćeno SI-TECH) http://www.holograms.co.uk/technology , koja se bavi sigurnosnim aspektima holografije. Ona poseduje (a izgleda i prodaje) brze printere za digitalne holograme, sa visokom rezolucijom (LIGHTGATE P1, LIGHTGATE S1, LIGHTGATE B5). Koristi se u originaciji štampanih holograma i može da proizvede holograme maksimalne veličine 61 x 61 cm, sa 250 do 1000 holografskih piksela po jednom inču (od 10 do 40 piksela po milimetru). Brzina ispisa je od 250 do 1500 piksela u sekundi. Pikseli mogu imati proizvoljan oblik (kružni , kvadratni, oblik slova ...). Maksimalna prostorna učestanost unutar pojedinačnog piksela je oko 2000 linija po milimetru. Hologrami se izradjuju na fotorezistu, mfotoosetljivom materijalu koji se inače koristi u mikroelektronici. Moguće je realizovati različite tipove holograma: kinegrame, senčene 3D slike, a moguće je unošenje i prikrivenih oznaka.
Za one sa tehničkom znatiželjom evo i nekoliko podataka o specifikacijama uredjaja:
405 nm diodni laser, snage 60 mW
XY sto sa linearnim motorima i hodom od 160 x 160 mm i razlaganjem od 100 nm
sistem za autofokusiranje sa hodom od 25 mm i razlaganjem boljim od 100 nm
Uredjaj je na granitnom stolu veličine 150 x 150 cm i upravljan PC P4 računarom na 3.06 GHz (Dell), sa 1 Gb RAM memorije, 160 Gb HDD, 128 Mb video-grafičkom kartom i 17" LCD monitorom
Firma je razvila linear video rail, koji omogućava da se kamera pomera duž šine ispred objekta snimanja. Na taj način se predmat vidi i snima pod mnoštvom različitih uglova, što omogućava dalje generisanje holografskih stereograma. Šina je dužine 2 m i duž nje klizi kamera na obrtnom postolju. Kamera se tokom klinearnig kretanja okreće, tako da je subjekat snimanja uvek u centru kadra. Kamera je proizvod firme DALSA i ima izvanredno razlaganje od 1600 x 1200 piksela.
U paru sa prethodnim uredjajem je i DI-HO sistem, koji omogućava automatizovano snimanje holografskih stereograma na osnovu serije digitalnih slika (dobijenih kompjuterskim modeliranjem ili snimanjem kamerom).
Srce sistema je mali TFT LCD ekran dijagonale 23 mm i XGA rezolucijom od 1024 x 768 piksela. U stručnoj literaturi ekrančić se sreće pod imenom Spatial Light Modulator (SLM). Tu je, naravno, i laser i izvesna količina optičkih i mehaničkih komponenata, koje su sve smeštene na antivibracioni sto.
Na kraju, tu je i mali uredjaj za proveru autentičnosti holograma (AUTHENTICATOR).